Astronomiskais rudens jau ir iestājies un sākam gaidīt zelta rudeni. Lai gan koki jau sāk krāsoties košās krāsās, īstais zelta rudens vēl nedaudz jāpagaida. Tikmēr vari ieskatīties mūsu sagatavotajos ieteikumos zelta rudens baudīšanai. Vairāk pastāstīsim par vietām, kuras varētu saukt par alternatīvām mūsu visu iemīļotajai Siguldai.

Zelta rudens Anīkščos Lietuvā

Pagājušajā gadā rudens periodā viens no top galamērķiem, kur doties ārpus Latvijas, bija tieši Anīkšču gaisa takas virs un blakus koku galotnēm. Ja vēl neesi paspējis, aicinām šajā rudenī noteikti apmeklēt. Takas nav tik bailīgas kā izskatās – visa konstrukcija izskatās patiešām uzticama un droša, bailes tā pavisam noteikti nevieš. Takas noslēgumā apmeklētājus sagaida skatu tornītis, no kura paveras skats uz upi, kas met vairākus līkumus un ir ļoti līdzīga mūsu pašu Gaujai. Jāatzīst, ka pašas takas apmeklējums neaizņems vairāk par stundu. Tāpēc noteikti vērts ieplānot citus apskates objektus pa ceļam vai ieturēt maltīti Rokišķu pilsētā, bet pēc tam doties nelielā pastaigā pa pilsētu.

Ogres Zilie kalni

Pēdējā laikā arvien populārāki kļūst Ogres Zilie kalni. Te noteikt slēpošanas, riteņbraukšanas sacensības, bet pavasara sākumā tika aizvadīts populārais skriešanas seriāls Stirnu Buks. Zelta rudens pavisam noteikti uz Zilajiem kalniem vilinās daudz cilvēku. Kā kalnu pazīstamākās vietas varam minēt skatu torni un karjeru, kas paver lielisku skatu jebkurā no gadalaikiem. Starp citu no Zilo kalnu skatu torņa paveras lielisks un plašs skats uz tuvējo apkārtni – Ogri un Ikšķili. Skaidrā laikā izdosies saskatīt arī galvaspilsētu Rīgu.

Ragakāpas dabas parks

Ragakāpas dabas parks atrodas pašā Jūrmalas pilsētas sākumā – Lielupē. Parks ir jauka vieta gan pastaigām, gan kādam skrējienam. Tā apmeklējumu varat apvienot ar garāku pastaigu, ietverot arī piekrasti un paieties tālāk uz Bulduru pusi. Noteikti nenožēlosiet, jo Jūrmala rudenī ir pavisam cita – vasaras siltums tās smiltīs un celiņos vēl saglabājies, tikai cilvēku pūļi aizklīduši. Līdz ar to pastaigas var izvērsties gana romantiskas un vientuļas. Zelta rudens baudīšanu Jūrmalā vēl jaukāku padara tas, ka tulīt jau oktobris un līdz ar to arī maksas iebraukšanas atcelšana.

Lai Tev burvīgs zelta rudens baudīšanas laiks, kājas sausas un deguns nenosalis! Lai izdodas!