Kas to būtu domājis, kāds izvērtīsies 2020. gads. Neviens ļaunākajos murgos vai filmās nespēja iedomāties kaut ko tādu. 2020. gads praktiski ir uz pauzes. Protams, šai visai lielajai neveiksmei ir arī savi plusi, jo daudzi jautājumi ir ērtāk un ātrāk atrisināmi, uzņēmumi pāriet uz darbu attālināti un dažādi citi uzlabojumi. Šķiet, ka tūrisma nozare ir vistrakāk ietekmētā starp visām. Neviens nevarēja iedomāties tādu krīzes scenāriju, ka pēkšņi ceļot nebūs iespējams. Arī Latvijā daudzas viesnīcas ir slēgtas vai cīnās par izdzīvošanu. Kāds būtu risinājums, to ir grūti spriest. Vien varam spriest par to, kā ir izaudzis vietējais tūrisms. Tas ir burtiski atplaucis. Protams, ja runājam par lauku tūrismu ārpus Rīgas. Galvaspilsētā situācija ir daudz bēdīgāka.

Vietējais tūrisms
default

Vietējais tūrisms

Lai izvairītos no vīrusa, cilvēki ievēro divu metru distanci, izolējas un mēģina dzīvo sakārtot tā, lai pēc iespējas mazāk uzturētos pilsētās un starp cilvēku masām. Līdz ar to ir atplaucis vietējais tūrisms, īpaši vasarā. Cilvēki dodas ārpus pilsētām, meklē mājīgus viesu namus, nelielas viesnīcas vai kempingus. Šajā vasarā tapušas arī vairākas jaunas naktsmītnes, kas reaģējušas uz pieaugušo pieprasījumu. Pozitīvākais, ka cenu līmenis tiek turēts augsts un tā teikt par kapeikām nekas netiek atdots. Cilvēki meklēs klusas vietas pie ezeriem, upēm, jūras.

Ja iepriekš lauku mājas asociējās ar guļbaļķu mājiņām, kas parasti ir kopā ar pirti, tad tagad situācija ir mainījusies. Viesu namiņi kļuvuši stilīgi, pielāgojas tendencēm, kas vienkāršāk ir labāk. Cilvēki novērtē klusumu un mieru tuvu pie dabas komplektā ar modernu un stilīgu atpūtas vietu.

Tomēr, vai vietējais tūrisms spēs izglābt Latvijas tūrisma nozari, grūti pateikt. Labie laiki ir beigušies. Vasarā Latvijas pludmales un lauki pieplūda ar lietuviešu un igauņu tūristiem, tomēr tie pagaidām arī nedrīkst ierasties Latvijā. Un ir pienācis rudens, kas ir karstās tūrisma sezonas noslēgums.

Aicinām apceļot mūsu pašu zemi, ļauties tās burvībai un pamanīt skaisto jebkur. Latvija ir pasakaini skaista zeme un tā ir lielisks gan ģimenes atpūtai, gan pārgājieniem ar draugiem, gan romantiskai divvientulībai. Te ir tik daudz, ko atklāt no jauna, izbaudīt un parādīt arī citiem.

Vēlam veiksmes Latvijas atklāšanā! Lai izdodas un tiekamies, cerams, nu jau pozitīvākā situācijā.