Kad Robiņa Fenty, kas pasaulei pazīstama kā Rihanna, 2017. gadā uzsāka Fenty Beauty, viņa centās radīt kosmētikas kompāniju, kas padarīja “sievietes visur iekļautas”. Varbūt neparedzētas sekas: skaistuma līnija ir palīdzējusi viņai iekļūt vienā no pasaules ekskluzīvākajām rindām: Rihanna kļuvusi par bilionāri. Turpinājumā Rihannas fenomens un plašāk par slaveno kosmētikas zīmolu.

Rihannas fenomens

Rihannas fenomens

Tagad Rihannas vērtība ir $1.7 miljardi. Padarot viņu par pasaulē bagātāko sieviešu kārtas mūziķi, bet Opru Vinfriju par visbagātāko sievieti. Bet tā nav viņas mūzika, kas padarījusi viņu tik bagātu. Lielākā daļa savas bagātības (aptuveni $1.4 miljardi) nāk no Fenty Beauty vērtības, no kuras Forbes tagad var apstiprināt, ka viņai pieder 50%. Daudz kas no visa pārējā slēpjas viņas paziņas kompānijā “Savage x Fenty”, kuras vērtība ir aptuveni $270 miljoni, un viņas kā topošās mūziķes un aktrises karjeras ienākumi.

Lai gan Barbadosā dzimusī Rihanna nav vienīgā slavenība, kas kapitulē uz savu sociālo mediju rēķina, viņai ir 101 miljons sekotāju Instagram un 102,5 miljoni Twitter—to, kas veido skaistumkopšanas zīmolu, viņa ir visveiksmīgākā skaistumkopšanas uzņēmēja. Fenty Beauty, kas ir 50-50 kopuzņēmums ar Francijas luksusa preču konglomerātu LVMH (kuru vada pasaules otrā bagātākā persona Bernard Arnault), tika izveidots 2017. gadā ar mērķi panākt iekļautību. Tās produkti ir plašās krāsas izvēles—foundation klāstā, un tos piedāvā 50 nokrāsās, tostarp to, ka piemērotas krāsas—sievietēm ir grūtāk atrast tumšākas nokrāsas, savā reklāmā modelē tikpat daudzveidīga cilvēku grupa.

Produkti pieejami tiešsaistē un Sephora veikalos, kas arī pieder LVMH, produkti bija tūlītēji panākumi. Saskaņā ar LVMH datiem līdz 2018. gadam tā pirmais pilnais kalendārais gads radīja vairāk nekā $550 miljonus gada ieņēmumu, pārspējot citus slavenību dibinātos zīmolus, piemēram, Kylie Jenner ‘s Kylie Cosmetics, Kim Kardashian West ‘s KKKW Beauty un Jessica Alba ‘s Honest Co.

«Daudzas sievietes juta, ka tur nav nekādu līniju, kas kalpotu viņu ādas tonim. “Tas bija gaišs, vidējs, vidēji tumšs, tumšs,” saka Shanons Kojēns (Shannon Coyne), patērētāju konsultāciju kompānijas Blue estock Advisors līdzdibinātājs. «Mēs visi zinām, ka tā nav realitāte. Viņa bija viens no pirmajiem zīmoliem, kas iznāca ārā un teica: “Es gribu runāt ar visiem dažādajiem cilvēkiem.”

Kamēr kosmētikas tirdzniecība pandēmijas laikā palēninājās, skaistumkopšanas kompānijas ir vērtas tikpat kā nekad. Tādi lielāki skaistumkopšanas konglomerātu krājumi kā Estée Lauder un L’ Oréal ir atspērušies atpakaļ, sasniedzot visu laiku augstākās cenas un tirgojoties ar iespaidīgiem 7,5 (vai vairāk) reizes gada ieņēmumiem. Tikmēr tādi neatkarīgie zīmoli kā Beautycounter un Šarlote Tilberija jau šā gada sākumā veica darījumus ar investīciju firmām par miljardiem dolāru.