Vai esat kādreiz sapņojis par pārgājienu pa inku taku uz Maču Pikču? Ja ā ir, tu neesi viens! Tas ir viens no iecienītākajmiem  piedzīvojumiem uz planētas. Ir ļoti maz vietu, kur var burtiski atrast 500 gadus vecus arheoloģiskus dārgumus starp dažiem visskaistākajiem kalniem uz zemes. Bet vispirms ir jāsagatavojas! Šajā rakstā par inku ceļu uz MačuPikču jūs atradīsiet informāciju, kas jums jāzina, lai palīdzētu sagatavoties šim pasaulslavenajam trekam. Šajā rakstā ir iekļauta vēsturiska un kontekstuāla informācija, loģistika, kā arī daudzi citi noderīgi padomi, kas palīdzēs jums plānot savu patiesi episko Inca Trail pieredzi.

Maču Pikču

Maču Pikču

Inku taka jeb “Camino del Inca” ir viena no svarīgākajām Dienvidamerikas pagātnes un tagadnes iezīmēm, un treks uz “MačuPikču” ir atšķirīgs no jebkura cita piedzīvojuma pasaulē. Ir ļoti maz taku, kurās var izstaigāt šādu vēsturi. Šajā piedzīvojumā jūs nepārtraukti sastapsieties ar 500 gadus vecām inandžu arheoloģiskām vietām, un treka beigās jūs saņemsiet lielu balvu, kāpjot pa Saules vārtiem un sasniedzot leģendāro Maču Pikču vietu.

Nokļūšana uz Inku takas un  MačuPikču. Ar starptautiskiem reisiem, efektīviem vilcieniem un biežiem autobusiem ceļošana uz “MačuPikču” tagad ir daudz vieglāka nekā tad, kad Hirams Bingems pirmoreiz viesojās 1911. gadā! Atkarībā no izvēlētā transportēšanas veida uz Peru ir dažas atšķirīģas iespējas. Lielākā daļa apmeklētāju dodas cauri Limai, Peru galvaspilsētai. Pēc ierašanās Limā var veikt īsu savienojošu lidojumu vai garāku autobusu braucienu uz Cusco.

Lai gan ceļojums var būt garāks, daudzi piedzīvojumu meklētāji, kas vēlas apciemot Maču Pikču, dodas augšup pa inku taku uz šo neparasto pilsētu un tiek atalgoti ar  krāšņo skaistumu, strukturālajiem varoņdarbiem un plašo dabas fonu, kas to apņem.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai dotos uz Maču Pikču?

Gar Inku taku līdz MačuPikču ir vairāki pārvietošanās maršruti. Tomēr Classiska Inca Trail trase ir 3 līdz 5 dienas gara, un vidēji tas aizņem 4 dienas un 3 naktis, lai sasniegtu Maču Pikču. Uz to īso laiku ir īsāks maršruts līdz Maču Pikču. Šis treks sākas pie Kilometra 104 uz Takas un aizved tikai vienu dienu līdz Maču Pikču.

Kad veikt Inca Trail

Jūnijs, jūlijs, augusts un septembris.

Laika apstākļi, tie ir populārākie mēneši, lai dotos pārgājienā uz Inku taku un/vai apmeklētu Maču Piču. Ar sausu laiku, ļoti nelielu lietus daudzumu un vēsākas naktis, pārgājieni šajos mēnešos kopumā ir patīkamāki nekā citos gada laikos. Promats, var doties arī citos mēnešos , vienkārši jārēķinās ar lietaināku un mitrāku laiku. Ieteicams rezervēt nakstsmītnes laicīgi , jo tās ir ierobežotas.